DOSTUPNOSŤ
celoročne
TRVANIE
4 dni – predĺžený víkend
CENA
495€/os.

Navštívte s nami malebnú krajinu vín a prekročte s nami hranicu, ktorá neexistuje, do krajiny, ktorá nieje.

Odtrhnutý, bývalý sovietsky región, ktorý vydáva vlastné pasy a nie je uznaný zvyškom sveta? Krajina, ktorá žije vo vlastnom štýle, vo vlastnom čase, so svojou vlastnou menou, krajina v ktorej Vaše bankové karty neplatia, v ktorej všetko vlastní jeden človek – SHERIFF? Vitajte v Transtnistrii. A to je stále len polovica príťažlivosti návštevy tohto národa v krajine-nekrajine.

O Moldavsku sa vraví, že je zabudnutou krajinou Európy –  stále ide o najmenej navštevovanú krajinu. Má to však obrovské plus! Moldavsko Vás prekvapí tak, ako Vás už žiadna krajina Európy prekvapiť nemôže. Je to nedotknutá krajina, kde sa zastavil čas…  A Vy môžete byť tí, ktorí objavia jej krásy medzi prvými!

Podnestersko je posledným existujúcim kúskom Sovietskeho zväzu, súčasný skanzen komunizmu. Chcete sa vrátiť v čase? Alebo naopak, chcete vedieť, ako to voľakedy vyzeralo? Tak tento poznávací zájazd je priam vyšitý pre Vás! 🙂 

Deň prvý

Odlet do krajiny s najväčšími vínnymi pivnicami na svete, do krajiny stále nedotknutej turizmom a krajiny, ktorá v sebe ukrýva neuznaný štát Podnestersko. Prílet do Kišineva, kde nás čaká transfer a autobusová prehliadka halvného mesta tejto čarovnej krajiny. Pamätáte si pesničku Dragostea din tei od O-Zone? Tak tá vznikla práve tu  Zoberieme Vás do tradičnej moldavskej reštaurácie, kde môžete ochutnať Placentu – národné moldavské jedlo a zapiť ju národným nápojom – ako inak, vínom. Vitajte v krajine vín! 🙂

Prílet do Kišineva
Poznávací zájazd sa môže začať!

Skutočne jedinečný zájazd práve začína! Transfer so sprievodcom Vás už nedočkavo čaká, aby Vás mohli oboznámiť prostredníctvom autobusovej prehliadky s hlavným mestom Moldavska – Kišiňovom.

Tradičná moldavská večera

Kišinev Vás určite prekvapí, svojou čistotou, veľkými a širokými uličkami a taktiež príjemnou atmosférou tohto neveľkého hlavného mesta, počtom obyvateľov podobnému našej Bratislave. Budete mať možnosť ochutnať tradičnú moldavskú kuchyňu a národné jedlo Placintu.

Deň druhý

Druhý deň sa presunieme z Kišineva priamo do neexistujúcej a predsa jestvujúcej krajiny – Podnesterska. Už samotná hranica a jej prechod je zážitkom. Policajti, ktorí Vám dávajú víza a povolenie na vstup do krajiny, ktorá nie je, sa tvária veľmi vážne. Tu nie sú prístupné žiadne srandičky, ale za to po jej prechode zažijete toľko emócii, že by ste bez problémov túto časť absolvovali i niekoľko krát.

Podnesterská moldavská republika – skanzen komunizmu 

Transnistria, je medzinárodne neuznaný, ale fakticky samostatný štát vyhlásený roku 1992 v Moldavsku na území s ruským obyvateľstvom na ľavom brehu rieky Dnester. Z pohľadu Moldavska ide o región Moldavska pod názvom Podnesterská moldavská republika.
Podnestersko dodnes neuznal žiaden štát. V zime 1991–1992 prebehla krátka vojna medzi moldavskou armádou a podnesterskými ozbrojenými silami. Vojna sa skončila na mŕtvom bode, keďže moldavská armáda nebola dosť silná na to, aby premohla podnesterské ozbrojené skupiny. Podnestersko zaberá 17 % územia krajiny a žije tam asi 600 000 obyvateľov a dodnes nad ňou nemá vláda v Kišiňove akúkoľvek kontrolu. V hlavnom meste Podnesterska – Tiraspole existuje paralelne ďalšia vláda, mnohými považovaná za diktatúru. Vláda z Tiraspolu si vytvorila v Podnestersku vlastný štát, ktorý má prakticky všetko od polície a súdov cez vlastnú menu až po armádu, ktorá je zárukou nedotknutosti podnesterského územia.

Prekročte s nami hranicu, ktorá neexistuje, do krajiny, ktorá nieje.

Odtrhnutý, bývalý sovietsky región, ktorý vydáva vlastné pasy a nie je uznaný zvyškom sveta? Krajina, ktorá žije vo vlastnom štýle, vo vlastnom čase so svojou vlastnou menou, krajina v ktorej Vaše bankové karty neplatia, v ktorej všetko vlastní jeden človek – SHERIFF. A to je stále len polovica príťažlivosti návštevy tohto národa v krajine-nekrajine.

Múzeum komunizmu

Podnestersko môžeme skutočne označiť za posledný preživší kúsok Sovietskeho zväzu. Na každom kúsku sovietske vlajky, všadeprítomný Lenin, kosák a kladivo, široké čisté bulváre a cesty lemujúce kvetmi vytvorené nápisy.

Deň tretí

Tretí deň si pozrieme mestečko Bender v Podnestersku, navštívime výrobňu svetoznámeho koňaku KVINT a presunieme sa „späť“ do Moldavska. Po ceste späť do Kišinive sa zastavíme v jednom z najkrajších svetových vínnych zámkov, MIMI Castel, kde budete mať možnosť profesionálnej ochutnávky kvalitných moldavských vín a absolvovať exkurzii po vinárstve.

Jedinečný vínny zámok MIMI

Castel Mimi je vysoko kvalitné vinárstvo s dlhou históriou.  Jeho súčasný odborníci a vinári vytvárajú neporovnateľné vína, vedené príkladom Constantina Mimiho, celosvetovo uznaného, najväčšieho vinára 20. storočia.

Legenda s názvom Mimi

Legendy sú vždy tvorené skvelými ľuďmi, ktorí dosahujú veľké veci, sú poháňaní svojou vášňou a snami, bez toho, aby sa obávali tvrdej práce a zlyhania! Jedným z týchto ľudí bol práve Constantin Mimi, priekopník, symbolický vinár a významný verejný činiteľ 20. storočia. Svoj život zasvätil vínu. Použitím poznatkov, ktoré získal po celom svete, sa Constantinovi Mimi podarilo vybudovať prvý zámok v Moldavsku. To ho viedlo k výrobe skvelých vín a zvyšovaniu štandardov zavádzaním nových technológií. Vďaka jeho činom bol vinársky priemysel krajiny niekoľkokrát zachránený, a práve vďaka nemu môže byť Moldavsko dnes jedným z popredných producentov vína na svete.

Deň štvrtý

Navštívime jedny z dvoch najväčších vínnych pivníc sveta – CRICOVA a rozlúčime sa s Moldavskom v tomto podzemnom pivničnom mestečku.

CRICOVA

Perla Moldavského vinárstva

Jedinečný podzemný komplex, ktorý sa preslávil svojimi 120 km labyrintami a samozrejme vynikajúcim vínom.

Vínne mestečko CRICOVA

Vínne pivnice CRICOVA sú nepopierateľne vinárskou záhadou sveta. Práve tu sa spojila história, dejiny, archeológia a umenie vinárstva a vytvorilo sa skutočné podzemné vinárske mesto. V súčasnosti má toto jedinečné vinárske mesto rozlohu 53 hektárov s podzemnými galériami, ktorú sú transformované do ulíc a majú celkovú dĺžku 120 kilometrov. Labyrinty sa nachádzajú v hĺbke až 80 metrov na niektorých miestach, v závislosti od reliéfu.

Vínna zbierka Cricova

V pivniciach Cricova sa nachádza pozoruhodná vínna zbierka, ktorá vznikla v roku 1954. V zbierke sa nachádza takmer 1,3 milióna fliaš vína; každý z nich je výnimočnej kvality a má nezvyčajnú históriu. Perlou zbierky je červené púštne víno „Veľkonočný Jeruzalem“. Je to jediný kúsok na svete, ktorý prežil zo 400 fliaš naplnených ešte v roku 1902. Ďalším unikátnym exemplárom je originálny likér, ktorý bol vyrobený aj v roku 1902 v Česku. Je to likér Jána Bechera, obsahujúci extrakty z 27 liečivých rastlín a ktorý poznáme veľmi dobre. 🙂

Cena&termín

495€

23. – 26. APRÍL 2020

16. – 19. JÚL 2020

07. – 10. AUGUST 2020

15. – 18. OKTÓBER 2020

5. – 8. NOVEMBER 2020

Pre individuálny termín a individuálnu skupinu nás kontaktujte na: info@belky.sk alebo  +421 915 520 007.

V cene je zahrnuté

letenka na trase VIEDEŇ – KIŠINEV – VIEDEŇ

3x ubytovanie (z toho 2x ubytovanie v Kišineve hotel ***, 1x ubytovanie ubytovanie v Podnestersku hotel ***) *

3x raňajky

autobusový transfer počas celého pobytu a programu

autobusová prehliadka hlavného mesta - Kišiňov

víza a povolenie na vstup do Podnesterska - Transnistrie

sprievodca počas všetkých dní už od letiska

jedinečný program

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o krajine

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály

mapa

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 95 € / 65 € v závislosti od termínu zájazdu

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 10,00 € alebo Europa Extra 13,20€)

vstupy a ochutnávky vín

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 95 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

MOLDAVSKO – Vínna cesta

PETROHRAD – Biele noci

MOSKVA – Srdce Ruska

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: