DOSTUPNOSŤ
9. Máj
TRVANIE
5 dní/4 noci
CENA
od 559 EUR/os.

9. Máj je nie len v Rusku veľký a silný pojem. Oslavy víťazstva nad fašizmom sú skutočne veľkolepé. Okrem vojenskej prehliadky mestom kráča miliónový sprievod vďačných Rusov, ktorí volajú „Hurá“ a „Spasibo“, držia v rukách fotografie svojich predkov a všade uvidíte vlajky ZSSR.

Ako sa vraví, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Jedinečná vojenská prehliadka, jedinečný spomienkový sprievod s heslom „Pamätáme si, Milujeme, Hrdíme sa!“

Deň prvý

Prílet do Petrohradu, večerná prechádzka po Nevskom prospekte, návšteva Kazanského chrámu.

Ak je Moskva srdcom Ruska, jeho pyšnou hlavou je určite Petrohrad.

Odlet do tretieho najväčšieho mesta Európy, Petrohradu. Sprievodca CK BELKY Vás čaká na letisku a spoločne sa idete ubytovať do hotela. Hotel sa nachádza v centre (príp. v širšom centre) Petrohradu.

Nevský prospekt, hlavná ulica Petrohradu

Večerný Petrohrad má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás čaká prvotné oboznámenie sa s mestom formou prechádzky so sprievodcom po hlavnej ulici mesta – Nevskom prospekte, ktorá Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Kazanský chrám

Na Nevskom prospekte sa nachádza jeden z najzaujímavejších chrámov celého Ruska, Kazanský chrám. Je to kolosálny kostol, ktorý svojou pyšnou kopulou a polkruhom kolonád pripomína chrám sv. Petra v Ríme. A na našom zozname to bude prvá pamiatka, ktorú navštívime.

Naladíme sa

Prvý deň sa oboznámime s mestom, nadýchame sa jeho atmosféry – pretože už na druhý deň nás čaká deň plný emočných ale aj vizuálnych zážitkov – Deň Pobjedy!

Deň druhý

Deň Pobjedy - Vojenská prehliadka, sprievod Bessmertnyj polk

Izakijevský chrám, Mednyj vsadnik, krížnik Aurora, Námestie Dekabristov, Palácové námestie

DEŇ POBEDY

Počas dňa Pobedy je potrebné sa pripraviť na obrovské davy ľudí, samozrejme uzavreté centrum mesta.* Ale! Zážitok zaručený 🙂

*Z toho dôvodu sa náš deň bude prispôsobovať aktuálnym možnostiam v meste.

Izakijevský chrám, hlavný park

Pešia exkurzia po centre Petrohradu začína v centrálnom parku mesta. Nad ním sa vypína k oblohe kupola nádherného Izakijevského chrámu, ktorý dala postaviť imperátorka Katarína II zakladateľovi mesta, Petrovi I Veľkému. Z kupoly chrámu sa nám naskytne jedinečný výhľad na Benátky severu.

Svetoznáma loď – Krížnik Aurora

Popri rieke Neve sa presunieme k významnej vojenskej lodi, krížniku Aurora z ktorej v roku 1917 zaznel výstrel ohlasujúci začiatok revolúcie.

Námestie Dekabristov

Prejdeme cez historicky významné námestie Dekabristov (prečo, to sa už dozviete od nášho skvelého sprievodcu, tak ako všetky historicky dôležité fakty a zaujímavosti meste a jeho pamiatkach) k Palácovému námestiu na ktorom sa vypína Zimný palác, dnešné svetoznáme múzeum ERMITÁŽ.

Deň tretí

Autobusová prehliadka Petrohradu, návšteva Zajačieho ostrova s Petropavlovskou pevnosťou a prehliadka „mozaikového“ chrámu Spas na Krovi, Múzeum Ermitáž

Fakultatívny program dňa: Plavba po riečkach a historických kanáloch mesta, možnosť aj nočná plavba počas otvárania petrohradských mostov. Ide o vyhľadávanú atrakciu v Petrohradu.

Zajačí ostrov, Petropavlovská pevnosť

Vznik Petrohradu od počiatku

Zajačí ostrov si vybral cár Peter I. pri výstavbe nového mesta ako základný ostrov, kde vyrastie nová ruská pevnosť. Dnes je Petropavlovská pevnosť historicko-revolučnou a architektonicko-umeleckou chránenou pamiatkou. Hlavnou pamiatkou je Petropavlovský chrám, v ktorom sa nachádzajú hrobky cárov panujúcich v Petrohrade.

Chrám Vzkriesenia Krista

Od Petropavlovskej pevnosti sa presunieme k Chrámu Vzkriesenia Krista (Spas na krovi), ktorý je architektonickou dominantou mesta a nápadne pripomína rozprávkový chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí.

Múzeum Ermitáž

Ermitáž so svojou zbierkou viac ako 3 miliónov diel je najväčším múzeom sveta. Vstup do múzea je v cene, pre milovníkov umenia odporúčame zakúpiť audiosprievodcu.

Fakultatívny program:

Plavba po riečkach a historických kanáloch mesta, možnosť aj nočná plavba počas otvárania petrohradských mostov. Ide o vyhľadávanú atrakciu v Petrohradu.

Deň štvrtý

Štvrtý deň je venovaný dvom významným architektonicko-historickým komplexom - návšteva Cárskeho sela (Puškin) a ruského Versailles (Petrodvorec).

Fakultatívny program dňa: Čaká na nás ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Cárske selo – Puškin

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Autobusom sa presunieme k pompéznemu cárskemu palácu. Cárskoje selo s nádhernými parkami navôkol, patriaci samotnému Petrovi I. Veľkému sa dnes nachádza v Puškine, na pomyselnej hranici Petrohradu. V tomto nádhernom komplexe sa vzdelával aj najvýznamnejší ruský básnik, A.S. Puškin.

Cárskoje selo – Jantárová komnata

Najznámejšou sálou celého paláca je nepochybne Jantárová komnata. Ona samotná by si zaslúžila niekoľko do neba vychvaľujúcich prívlastkov. V čase svojej najväčšej krásy ju zdobilo pozlátené vyrezávané obloženie, zrkadlá a mozaiky z achátu či jaspisu.

Autor fotografie: Chatsam, Wikipedia

Ruské Versailles

Po Cárskom sele nás čaká návšteva ruského Versailles. Avšak bez akýchkoľvek pochybností môžeme povedať, že tento komplex je jedinečný a s tým francúzskym ho porovnávať nemôžme. So svojimi desiatkami nádherných fontán, s nádherným palácom a polohou priamo na brehoch Baltského mora Vás očarí svojou magickou atmosférou. Petergof je označovaný za jeden z ruských divov.

Plavba na meteórach, Baltské more

Z Petergofu sa dopravíme po Baltskom mori priamo do centra Petrohradu, k Zimnému palácu, na ruskom dopravnom výmysle – na Meteórach. Ide o zvláštny typ malých rýchlych prepravných lodí, ktoré pripomínajú raketu na vodných lyžiach 🙂

Ruský tradičný večer

Fakultatívny program dňa: Čaká na nás ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň piaty

Petrohradská jarmarka, individuálny program, odlet domov.

jarmarka, pamiatky, odlet domov

V piaty deň nás už čaká rozlúčka s Petrohradom a odlet domov. Odlet domov majú klienti rôzny, z toho dôvodu sprievodca odporučí jarmoky a obchody so suvenírmi, prípadne pamiatky, ktoré podľa času môžete ešte uvidieť. Transfer na letisko je zabezpečený pre všetkých podľa potrebného času.

Cena&termín

599 EUR

8. – 12. Máj 2019

V cene je zahrnuté

4x ubytovanie v hoteli v Petrohrade (kategória ***) *

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

4x raňajky

autobusové transfery podľa programu

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

sprievodca počas všetkých dní

lodný transfer „METEOR“ cez Baltské more

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

jedinečný program

jedinečný program

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie insolventnosti, proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letenka (môže zabezpečiť CK BELKY, od 190 € - cena závisí od miesta odletu)

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 12,50 € alebo Europa Extra 16,50€)

vstupy (podľa programu a individuálneho záujmu cca 60 €)

fakultatívny program (plavba po Petrohrade cca 30 EUR, ruská tradičná večera cca 30 EUR)

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 160 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

MOSKVA – Predĺžený víkend

Oslavy Dňa Ruska – Moskva

PETROHRAD – Biele Noci

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: