• en
  • ru
  • de
DOSTUPNOSŤ
15. máj – 30. september
TRVANIE
1 deň
CENA OD
45,- EUR/os.

Vyberte sa s nami po pamiatkach zaradených do svetového dedičstva UNESCO – do stredovekého mesta Levoča, gotického Chrámu sv. Jakuba, kde sa nachádza najväčší vyrezávaný oltár na svete, na najväčší hrad v strednej Európe – Spišský hrad a do Dobšinskej ľadovej jaskyne.

O Spiši sa vraví, že je perlou Slovenska. Spiš je územie, na ktorom nájdeme množstvo kultúrnych, historických, ale aj prírodných vzácností. Rozhodli sme sa niektoré z nich vložiť do tejto exkurzie a okúzliť Vás jeho čarom. Za kultúrou sa vyberieme do stredovekého gotického mesta Levoča, za históriou na najväčší hrad v strednej Európe a ukážeme Vám aj jedinečnú, najnižšie položenú ľadovú jaskyňu na svete.

Už vstup do Levoče a pohľad na jej obrovské námestie nás ubezpečí o tom, že sme v meste, ktoré malo v stredoveku európsky význam. Mesto má zachované hradby a takmer všetky domy na námestí si zachovali svoju pôvodnú hmotu zo stredoveku, čím si stále Levoča udržala svoj významný architektonický ráz. Nachádza sa tu gotický Chrám sv. Jakuba, ktorý ukrýva najväčší vyrezávaný drevený oltár na svete, Oltár Majstra Pavla z Levoče. Levoču, klenotnicu Spiša opúšťame, aby sme si vychutnali dych berúcu panorámu Vysokých Tatier priamo zo Spišského hradu, zapísaného do svetového dedičstva UNESCO. Aj samotný región nesie svoj názov podľa tohto hradu, ktorý  suverénne dominuje celému okoliu. Jeho počiatky siahajú do polovice 12. storočia, hoci dávno predtým bolo na jeho mieste keltské a slovanské hradisko. Dodnes prekvapuje jeho veľká rozloha, ktorá ho radí medzi najväčšie hrady Európy, ale aj jeho monumentálna architektúra.

Stále Vás však vieme prekvapiť, a to úplne inou zastávkou na našej ceste. Ľadové kráľovstvo Dobšinskej ľadovej jaskyne, nachádzajúcej sa na území národného parku Slovenský Raj, bolo vďaka svojmu významu a unikátnej ľadovej výzdobe zaradené do UNESCO. Ani v lete sa jej najnižšia časť neohreje nad bod mrazu, preto si so sebou zoberte najhrubší sveter, ktorý so sebou máte.

Informácie o exkurzii

Dostupnosť exkurzie: od 15.mája do 30.septembra

Minimálny počet ľudí: 2

Miesto odchodu: Bratislava, Banská Bystrica a podľa dohody

Platba je možná v hotovosti v skupine do 10 ľudí.

Dĺžku trasy je možné prispôsobiť klientovi/skupine.

Sprievodca v anglickom, nemeckom alebo ruskom jazyku, prípadne podľa možností.

 

Zabezpečíme: sprievodca vo vybranom jazyku, transfér po pamiatkach, informačné materiály, vstupy, balíček CK BELKY

 

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie a vieme podľa želaní klienta spojiť niekoľko jednodňových exkurzií a vytvoriť aj niekoľkodňovú exkurziu na mieru.

Informácie o cenách

Cena exkurzie závisí od miesta odchodu, typu transferu (osobný automobil, minivan, autobus, súkromné auto klienta) a počtu ľudí.

V prípade záujmu vyplňte rezervačný formulár alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 520 007.

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: