DOSTUPNOSŤ
celoročne
TRVANIE
9 dní/8 noci
CENA OD
990 €

Dve najväčšie mestá v Rusku, mestá líšiace sa históriou, polohou, architektúrou a celými dejinami, Moskva a Petrohrad. Moskva, ktorá bola a v súčasnosti aj je hlavným mestom Ruskej federácie, má bohatú históriu a bola svedkom veľmi významných udalostí počas celej existencie Ruského štátu. Petrohrad, ktorý vyrástol na severe až v 18. storočí, nesie vo svojom mene osobnosť cára Petra I. Veľkého. Rozdiel v ich postupnej výstavbe je veľmi veľký, a predsa sú to mestá, ktoré v nás zanechali rovnaký dojem. Jedinečný a neopakovateľný.

Ako sa vraví, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Deň prvý - Moskva, Srdce Ruska

Prílet do Moskvy, autobusová prehliadka večernej Moskvy

Prílet do Moskvy

Odlet do najväčšieho mesta Európy, do Moskvy. Večerná Moskva má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás už čaká autobus a prvé oboznámenie sa s Moskvou. Nádherne rozprávkovo vyzdobená Moskva na Vás čaká počas večernej prehliadky, historické budovy, široké bulváre, kremľovské steny s červenými hviezdami žiariacimi v tme a jedinečný výhľad na Moskvu z Vrabčích hôr Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Deň druhý

Druhý deň našej výpravy po Moskve nás zavedie na Červené námestie, do Alexandrovského sadu, navštívime najvýznamnejšiu pamiatku Kremeľ

Fakultatívny program: sauna, cirkus, návšteva divadla

Červené námestie (symbol Moskvy)

Ak je Moskva srdcom Ruska, srdcom Moskvy je Červené námestie.

Je snáď vychýrenejšie námestie, ako to Červené? Každý turista po príchode do Moskvy túži ako prvé uvidieť, ale hlavne sa postaviť na Červené námestie a dýchať atmosféru tohto magického miesta. A my Vám to srdečne doprajeme!

Pokrovský chrám, Mauzóleum I.I. Lenina, GUM

Červené námestie je ako „aréna ruskej histórie“. Z pravej strany Kremľovské steny, pred nimi Mauzóleum I.I. Lenina, po ľavej strane historické, a zároveň moderné nákupné centrum GUM (gasudarstvenyj univermag moskvy). A ako z rozprávky oproti Vám hrdo stojí preslávený symbol Moskvy – Pokrovský chrám alebo perníkový chrám Vasilija Blaženého. Otočíte sa a Vaše oči poteší ďalšia krásna majestátna červená budova – Historické múzeum.

Alexandrovský sad

Neďaleko od Červeného námestia (teraz nemyslíme ruské poňatie vzdialeností, kde neďaleko znamená niekoľko kilometrov) sa nachádza Alexandrovský sad, krásny a príjemný menší park. Na tomto mieste si spolu vychutnáme harmonické prepojenie dávnej histórie, prírody, majestátnej architektúry, ale aj duchovnej atmosféry Moskvy. Čo Vás možno prekvapí je moderné obchodné centrum, nachádzajúce sa pod zemou na okraji parku.

Kremeľ

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Dejiny Kremľa sú nerozlučne spojené s dejinami Moskvy. Kremľovská pevnosť ukrýva za svojimi obrovskými červenými hradbami súbor mnohých historických pamiatok – najvýznamnejšie ruské kostoly, diamantový palác, najväčšie delo na svete, paláce ruských cárov a samozrejme sídlo ruského prezidenta. Vynechať Kremeľ počas návštevy Moskvy je akoby ste navštívili Paríž a Eiffelovke by ste iba zakývali.

Deň tretí

Tretí deň v Moskve Vám ponúkneme niečo úplne iného rázu - svetoznámu Treťjakovskú galériu, Múzeum kozmonautiky a najväčší park sveta - park VDNCH.

Treťjakovská galéria

Ruské umenie

Tretjakovská galéria je hlavným múzeom ruského národného umenia, ktoré odráža jedinečný prínos ruského umenia do svetovej kultúry. Sme presvedčení, že táto galéria nenechá chladnými ani tých, ktorí výtvarnému umeniu “neholdujú”, nakoľko je to obrazmi vypovedaná história Ruska v prekrásnej budove pôvodného majiteľa a zakladateľa galérie P.M. Tretjaka, ktorý pred smrťou celú svoju nevyčísliteľnú zbierku odovzdal ruskému národu ako dar.

Múzeum Kozmonautiky, Monument pokoriteľom kozmu

„Zem je kolískou ľudstva, ale človek nemôže navždy zostať v kolíske.“ – K. E. Ciolkovskij, otec kozmonautiky

Múzeum kozmonautiky, ktorý sa nachádza v suteréne monumentálneho pamätníka dobyvateľov vesmíru, jedinečnej pamiatky postavenej na počesť vypustenia prvej umelej družice do vesmíru. A vo vnútri múzea Vás čaká mnoho zaujímavých vecí. Ale to Vám už neprezradíme, aby ste sa mali na čo tešiť.

Plavba po Neve

Fakultatívny program dňa: Plavba po riečkach a historických kanáloch mesta, možnosť aj nočná plavba počas otvárania petrohradských mostov. Ide o vyhľadávanú atrakciu v Petrohradu.

VDNCH

Aj v tento deň Vám ponúkneme návštevu ďalšieho historicko-kultúrneho parku. A nie obyčajného. VDNCH – Výstava úspechov národného hospodárstva (otvorená v roku 1937 ako česť ZSSR) je najväčším expozičným, múzejným a rekreačným komplexom na svete, jedným z najobľúbenejších verejných priestorov hlavného mesta.

Deň štvrtý

V tento deň navštívime tradičný ruský trh, najväčší pravoslávny chrám sveta a pozrieme si najkrajšie časti múzea pod zemou - meskovského metra

Fakultatívny program dňa: Návšteva najvyššie položenej panorámy v Európe, v budove Federácie v mrakodrapovej časti Moscow City s neobmedzenou konzumáciou zmrzliny a čokolády!

Izmajlovský Kremeľ

Ak ste si mysleli, že tie najrozprávkovejšie budovy sa nachádzajú len na Červenom námestí, tak Vás presvedčíme, že to nie je pravda. Izmajlovský Kremeľ je rozprávkový zámok ako z cukrovej vaty, vedľa ktorého sa nachádza Izmajlovský park – izmajlovskaja jarmarka.

Izmajlovský jarmok, blší trh

Každého turisti poteší, ak môže nakúpiť suveníry, či tradičné ruské výrobky a tu môžete skutočne zjednávať! Nájdete tu snáď všetko od ruských ušaniek a kvalitných kožuchov, cez matriošky až po staré známky zo sovietskej éry! 🙂

Chrám Krista Spasiteľa – Pýcha pravoslávnej cirkvi

Táto monumentálna stavba stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

Moskovské metro – Múzeum pod zemou

Nevynecháme ani návštevu tých najkrajších staníc ruského presláveného metra V.I.Lenina, ktoré vzbudzuje obdiv u každého turistu. Moskovské metro je nie len najlepší spôsob prepravy má aj vysokú umelecko-kultúrnu hodnotu. V tomto metre naozaj nebudeme mať zlý pocit, ba práve naopak, všadeprítomní muzikanti spestrujú všedné dni Moskovčanom a turistom tak dopĺňajú ten pravý moskovský zážitok.

Fakultatívny program: Panorama 360 – Moscow City, Federacija

Nie, nie je to New York, je to Moskva! V modernej, mrakodrapovej časti s názvom Moscow City sa nachádza najvyššie situovaná výhľadová panoráma v Európe. Veža Federácie je zároveň najvyššou budovou Európy a my navštívime aj najvyššie položenú výrobňu zmrzliny a čokolády na svete! A tú môžete konzumovať v neobmedzenom množstve 🙂

Deň piaty - Petrohrad, Hlava Ruska

Lúčime sa s Moskvou a presúvame sa do Petrohradu

Prílet do Petrohradu

Vnútroštátnou leteckou linkou sa presúvame do Benátok Severu. Na letisku nás čaká transfér, ubytujeme sa a ešte si stíhame vychutnať petrohradskú večernú atmosféru 🙂

Nevsky Prospekt

Večerný Petrohrad má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás čaká prvotné oboznámenie sa s mestom formou prechádzky so sprievodcom po hlavnej ulici mesta – Nevskom prospekte, ktorá Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Kazanský chrám

Na Nevskom prospekte sa nachádza jeden z najzaujímavejších chrámov celého Ruska, Kazanský chrám. Je to kolosálny kostol, ktorý svojou pyšnou kopulou a polkruhom kolonád pripomína chrám sv. Petra v Ríme. A na našom zozname to bude prvá pamiatka, ktorú navštívime.

Deň šiesty

Návšteva Zajačieho ostrova s Petropavlovskou pevnosť, pešia exkurzia po centre - Izakijevský chrám, Krížnik Aurora, Námestie Dekabristov

Fakultatívny program: Plavba po Petrohrade, po riečkach a historických kanáloch mesta

Zajačí ostrov a Petropavlovská pevnosť

Zajačí ostrov si vybral cár Peter I. pri výstavbe nového mesta ako základný ostrov, kde vyrastie nová ruská pevnosť. Dnes je Petropavlovská pevnosť historicko-revolučnou a architektonicko-umeleckou chránenou pamiatkou. Hlavnou pamiatkou je Petropavlovský chrám, v ktorom sa nachádzajú hrobky cárov panujúcich v Petrohrade.

Izakijevský chrám

Pešia exkurzia po centre Petrohradu začína v centrálnom parku mesta. Nad ním sa vypína k oblohe kupola nádherného Izakijevského chrámu, ktorý dala postaviť imperátorka Katarína II zakladateľovi mesta, Petrovi I Veľkému. Z kupoly chrámu sa nám naskytne jedinečný výhľad na Benátky severu.

Krížnik Aurora

Popri rieke Neve sa presunieme k významnej vojenskej lodi, krížniku Aurora z ktorej v roku 1917 zaznel výstrel ohlasujúci začiatok revolúcie.

Námestie Dekabristov

Prejdeme cez historicky významné námestie Dekabristov (prečo, to sa už dozviete od nášho skvelého sprievodcu, tak ako všetky historicky dôležité fakty a zaujímavosti meste a jeho pamiatkach) k Palácovému námestiu na ktorom sa vypína Zimný palác, dnešné svetoznáme múzeum ERMITÁŽ.

Fakultatívny program: Plavba po Neve

Plavba po riečkach a historických kanáloch mesta, možnosť aj nočná plavba počas otvárania petrohradských mostov. Ide o vyhľadávanú atrakciu v Petrohradu.

Deň siedmy

Návšteva Zimného paláca - Múzeum Ermitáž a Chrám Vzkriesenia Krista

Múzeum Ermitáž

Deň začneme s návštevou Ermitáže, ktorá so svojou zbierkou viac ako 3 miliónov diel je najväčším múzeom sveta. Vstup do múzea je v cene, pre milovníkov umenia odporúčame zakúpiť audiosprievodcu.

Chrámu Vzkriesenia Krista

Neskôr sa presunieme k Chrámu Vzkriesenia Krista (Spas na krovi), ktorý je architektonickou dominantou mesta a nápadne pripomína rozprávkový chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí.

Deň ôsmy

Predposledný deň je venovaný dvom významným architektonicko-historickým komplexom - návšteva Cárskeho sela (Puškin) a ruského Versailles (Petrodvorec).

Fakultatívny program dňa: Ruský tradičný večer s programom

Cárskoje selo

Autobusom sa presunieme k pompéznemu cárskemu palácu. Cárskoje selo s nádhernými parkami navôkol, patriaci samotnému Petrovi I. Veľkému sa dnes nachádza v Puškine, na pomyselnej hranici Petrohradu. V tomto nádhernom komplexe sa vzdelával aj najvýznamnejší ruský básnik, A.S. Puškin.

Cárskoje selo – Jantárová komnata

Najznámejšou sálou celého paláca je nepochybne Jantárová komnata. Ona samotná by si zaslúžila niekoľko do neba vychvaľujúcich prívlastkov. V čase svojej najväčšej krásy ju zdobilo pozlátené vyrezávané obloženie, zrkadlá a mozaiky z achátu či jaspisu.

Ruské Versailles

Po Cárskom sele nás čaká návšteva ruského Versailles. Avšak bez akýchkoľvek pochybností môžeme povedať, že tento komplex je jedinečný a s tým francúzskym ho porovnávať nemôžme. So svojimi desiatkami nádherných fontán, s nádherným palácom a polohou priamo na brehoch Baltského mora Vás očarí svojou magickou atmosférou. Petergof je označovaný za jeden z ruských divov.

Plavba na Meteórach

Z Petergofu sa dopravíme po Baltskom mori priamo do centra Petrohradu, k Zimnému palácu, na ruskom dopravnom výmysle – na Meteórach. Ide o zvláštny typ malých rýchlych prepravných lodí, ktoré pripomínajú raketu na vodných lyžiach 🙂

Fakultatívny program: Ruský tradičný večer vo výbornej reštaurácii s programom

To pravé zakončenie poznávacieho zájazdu v Rusku! Tradičný večer, so živou hudbou, s programom, s tancom Kalinka a výbornou ruskou kuchyňou 🙂

Deň deviaty

Lúčime sa s Petrohradom, s Ruskom a odlietame domov

Petrohradská jarmarka, pamiatky a odlet domov

V posledný deň nás už čaká rozlúčka s Petrohradom a odlet domov. Odlet domov majú klienti rôzny, z toho dôvodu sprievodca odporučí jarmoky a obchody so suvenírmi, prípadne pamiatky, ktoré podľa času môžete ešte uvidieť. Transfer na letisko je zabezpečený pre všetkých podľa potrebného času.

Cena&termín

základná cena na osobu

1190 €

- aktuálne zľava FIRST MINUTE platná do 31.12.2019 - 990,-€

08. – 16. APRÍL 2020

07. – 15. MÁJ 2020

11. – 19. JÚN 2020 – BIELE NOCI / Cena: 1190,-€

06. – 14. AUGUST 2020

06. – 14. SEPTEMBER 2020

V cene je zahrnuté

Medzinárodná letenka na trase Bratislava - Moskva

Vnútroštátna letenka na trase Moskva - Petrohrad

Medzinárodná letenka na trase Petrohrad - Viedeň

8x ubytovanie v hoteli (kategória ***) *

*CK BELKY podľa možností vie zabezpečiť ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli za príplatok.

8x raňajky

transfery z letiska do hotela

transfery z hotela na letisko

autobusové transfery podľa programu

jedinečný program CK BELKY

služby slovenského sprievodcu počas všetkých dní

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

vstup do Zimného paláca – Múzeum ERMITÁŽ

vstup do najvýznamnejšej pamiatky KREMEĽ - Moskva

vstup do Zimného paláca - Ermitáž - Petrohrad

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály, mapa mesta a mapa metra

poistenie insolventnosti, proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

Letiskové a palivové poplatky 120,-€

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 2,50 € alebo Europa Extra 3,30 € za deň)

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

vstupy mimo uvedených

fakultatívny program

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 190 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

Vianočná Moskva

SOČI – perla čiernomorského pobrežia

PETROHRAD – Biele noci

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: