DOSTUPNOSŤ
december – február
TRVANIE
5 dní/4 noci
CENA
od 559 EUR/os.

Zima ako v Rusku je u nás veľmi obľúbená fráza a zimná atmosféra nie je nikde taká jedinečná ako práve v Moskve.  Ak sa nebojíte chladných dní, a zimné večery v nádhernom prostredí Vás tešia, tak Moskva sa stane pre Vás tou najlepšou voľbou na zimný poznávací zájazd. Veď kde inde by bol lepši variant zažiť zimu, ak nie v Rusku? A keď sa to spojí s objavovaním najväčšieho mesta Európy, stane sa z toho bezpochyby jedinečný zážitok.

Ako sa vraví, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Zima v Moskve – skutočná ruská rozprávka.

Deň prvý

Odlet do Moskvy. Sprievodca CK BELKY Vás čaká na letisku a spoločne odlietate do najväčšej krajiny sveta. Prilieta sa vo večerných hodinách a nočná Moskva má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás už čaká autobus a prvé oboznámenie sa s Moskvou. Nádherne rozprávkovo vyzdobená Moskva na Vás čaká počas autobusovej prehliadky, historické budovy, široké bulváre, kremľovské steny s červenými hviezdami žiariacimi v tme a jedinečný výhľad na Moskvu z Vrabčích hôr Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Deň druhý

Druhý deň našej výpravy po Moskve nás zavedie na Červené námestie a spoločne sa pozrieme, čo sa ukrýva za červenými hradbami Kremľa

Večer Vás čaká program podľa Vášho želania - balet, opera, ruská sauna, cirkus, kino alebo návšteva tých najkrajších vianočných trhov.

Červené námestie (symbol Moskvy)

Ak je Moskva srdcom Ruska, srdcom Moskvy je Červené námestie.

Je snáď vychýrenejšie námestie, ako to Červené? Každý turista po príchode do Moskvy túži ako prvé uvidieť, ale hlavne sa postaviť na Červené námestie a dýchať atmosféru tohto magického miesta. A my Vám to srdečne doprajeme!

Pokrovský chrám, Mauzóleum I.I. Lenina, GUM

Červené námestie je ako „aréna ruskej histórie“ a počas vianočných sviatkov a Nového roka je miestom rozprávkových vianočných trhov. Z pravej strany Kremľovské steny, pred nimi Mauzóleum I.I. Lenina, po ľavej strane historické a zároveň moderné nákupné centrum GUM (gasudarstvenyj univermag moskvy). A ako z rozprávky oproti Vám hrdo stojí preslávený symbol Moskvy – Pokrovský chrám, alebo perníkový chrám Vasilija Blaženého. Otočíte sa a Vaše oči poteší ďalšia krásna majestátna červená budova – Historické múzeum.

Kremeľ

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Dejiny Kremľa sú nerozlučne spojené s dejinami Moskvy. Kremľovská pevnosť ukrýva za svojimi obrovskými červenými hradbami súbor mnohých historických pamiatok – najvýznamnejšie ruské kostoly, diamantový palác, najväčšie delo na svete, paláce ruských cárov a samozrejme sídlo ruského prezidenta. Vynechať Kremeľ počas návštevy Moskvy je akoby ste navštívili Paríž a  Eiffelovke by ste iba zakývali.

Moskovské vianočné trhy na Červenom námestí

Čarovné a rozprávkové! A až do polovice januára.

Fakultatívny program

Večer Vás čaká program podľa Vášho želania – balet, opera, ruská sauna, cirkus, kino alebo návšteva tých najkrajších vianočných trhov.

Deň tretí

Tretí deň Tretí deň v Moskve Vám ukážeme Chrám Krista Spasiteľa, navštívime Múzeum kozmonautiky a najväčší park sveta - park VDNCH.

CHRÁM KRISTA SPASITEĽA

Chrám Krísta Spasiteľa je unikát. Táto monumentálna stavba Stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

MÚZEUM KOZMONAUTIKY

„Zem je kolískou ľudstva, ale človek nemôže navždy zostať v kolíske.“ – K. E. Ciolkovskij, otec kozmonautiky

Múzeum kozmonautiky, ktorý sa nachádza v suteréne monumentálneho pamätníka dobyvateľov vesmíru, jedinečnej pamiatky postavenej na počesť vypustenia prvej umelej družice do vesmíru. A vo vnútri múzea Vás čaká mnoho zaujímavých vecí. Ale to Vám už neprezradíme, aby ste sa mali na čo tešiť.

VDNCH – Najväčší park sveta

Zimnú atmosféru si vychutnáme aj v  historicko-kultúrnom parku VDNCH – Výstava úspechov národného hospodárstva (otvorená v roku 1937 ako česť ZSSR) je najväčším expozičným, múzejným a rekreačným komplexom na svete, jedným z najobľúbenejších verejných priestorov hlavného mesta.

VDNCH – V prvej polovici januára stíhame aj Vianočné trhy 🙂

Sme presvedčení, že sa medzi Vami nájdu nadšenci korčuľovania a potešíme ich možnosťou korčuľovania na najväčšom klzisku na svete s množstvom atrakcií (môžete tu stretnúť korčuľujúceho Deda Mráza, Mášu, či Nastenku) a svetelných efektov či už pod ľadom alebo všade navôkol po celom parku. Samozrejme ani tu nechýbajú vianočné stánky s ruskými výrobkami, či originálnym ruským občerstvením.

Deň štvrtý

Navštívime tradičný ruský trh, svetoznámu Tretjakovskú galériu , pozrieme si najkrajšie časti múzea pod zemou - moskovského metra a prejdeme sa po historickej ulici Starý Arbat

Fakultatívny program: Panorama 360 - Moscow City - najvyššie položená výrobňa zmrzliny a čokolády na svete

Izmajlovský Kremeľ

Ak ste si mysleli, že tie najrozprávkovejšie budovy sa nachádzajú len na Červenom námestí, tak Vás presvedčíme, že to nie je pravda. Izmajlovský Kremeľ je rozprávkový zámok ako z cukrovej vaty, vedľa ktorého sa nachádza Izmajlovský park – izmajlovskaja jarmarka. Každého turisti poteší, ak môže nakúpiť suveníry, či tradičné ruské výrobky a tu môžete skutočne zjednávať! Nájdete tu snáď všetko od ruských ušaniek a kvalitných kožuchov, cez matriošky až po staré známky zo sovietskej éry! 🙂

Nenecháme si ujsť veľkolepé ruské umenie.

Tretjakovská galéria je hlavným múzeom ruského národného umenia, ktoré odráža jedinečný prínos ruského umenia do svetovej kultúry. Sme presvedčení, že táto galéria nenechá chladnými ani tých, ktorí výtvarnému umeniu “neholdujú”, nakoľko je to obrazmi vypovedaná história Ruska v prekrásnej budove pôvodného majiteľa a zakladateľa galérie P.M. Tretjaka, ktorý pred smrťou celú svoju nevyčísliteľnú zbierku odovzdal ruskému národu ako dar.

Moskovské metro – Múzeum pod zemou

Nevynecháme ani návštevu tých najkrajších staníc ruského presláveného metra V.I.Lenina, ktoré vzbudzuje obdiv u každého turistu. Moskovské metro je nie len najlepší spôsob prepravy má aj vysokú umelecko-kultúrnu hodnotu. V tomto metre naozaj nebudeme mať zlý pocit, ba práve naopak, všadeprítomní muzikanti spestrujú všedné dni Moskovčanom a turistom tak dopĺňajú ten pravý moskovský zážitok.

Starý Arbat

Od Kremľa sa prejdeme na Starý Arbat, centrálnu pešiu zónu s množstvom pouličných umelcov, predajcov kníh, čí suvenírov. Tradičnú ruskú kuchyňu ochutnáme práve na tomto mieste, ktoré dýcha skutočnou moskovskou atmosférou.

Fakultatívny program

Panorama 360 – Moscow City, Federacija

Nie, nie je to New York, je to Moskva! V modernej, mrakodrapovej časti s názvom Moscow City sa nachádza najvyššie situovaná výhľadová panoráma v Európe. Veža Federácie je zároveň najvyššou budovou Európy a my navštívime aj najvyššie položenú výrobňu zmrzliny a čokolády na svete! A tú môžete konzumovať v neobmedzenom množstve 🙂

Deň piaty

Piaty deň sa rozlúčime s Moskvou, podľa času odletu individuálny program

Odlet domov

Odlet domov, individuálny program

Náš poznávací zájazd si zimnou atmosférou Moskvy sa končí a my sa plní nových zážitkov vraciame domov.

V prípade poobedňajších odletových časov, program pokračuje návštevou Múzea Gulagu alebo voľným programom podľa vlastného výberu.

Cena&termín

559 EUR

10. – 14. DECEMBER 2019

03. – 07. JANUÁR 2020

30. JANUÁR – 03. FEBRUÁR 2020

V cene je zahrnuté

letenka na trase BRATISLAVA – MOSKVA – BRATISLAVA (letecká spoločnosť POBEDA – dcérska spoločnosť AEROFLOTU)

4x ubytovanie v hoteli v Moskve (kategória ***) *

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR.

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

4x raňajky

autobusová večerná prehliadka Moskvy

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

vstup do najvýznamnejšej pamiatky KREMEĽ

slovenský sprievodca počas všetkých dní už od letiska

jedinečný autorský program CK BELKY

štartovací balíček CK BELKY

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 95 €

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 12,50 € alebo Europa Extra 16,50€)

ostatné vstupy (podľa programu a individuálneho záujmu)

príplatok za jednolôžkovú izbu 120,-€

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

Vianočný Petrohrad

SOČI – Perla čiernomorského pobrežia

Moskva – Srdce Ruska

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: