DOSTUPNOSŤ
December-január
TRVANIE
5 dní/4 noci
CENA
od 590 EUR/os.

Vo vianočnom Petrohrade sa budete cítiť ako v skutočnej zimnej rozprávke. Najromantickejšie mesto Ruska počas chladných dní v zime, priamo pri Baltskom mori je rovnako krásne ako v lete.

Ako sa vraví, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Rozprávková atmosféra v štýle cárskeho Ruska, nádherná výzdoba na každom kroku, odrazy vysvietených palácov na zamrznutej Neve, Baltické more, nádherné Vianočné trhy, romantická hudba … to je Vianočný Petrohrad!

Deň prvý

Prílet do Petrohradu, večerná prechádzka po Nevskom prospekte, návšteva Kazanského chrámu.

Ak je Moskva srdcom Ruska, jeho pyšnou hlavou je určite Petrohrad.

Odlet do tretieho najväčšieho mesta Európy, Petrohradu. Sprievodca CK BELKY Vás čaká na letisku a spoločne sa idete ubytovať do hotela. Hotel sa nachádza v centre (príp. v širšom centre) Petrohradu.

Nevský prospekt, hlavná ulica Petrohradu

Večerný Petrohrad má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás čaká prvotné oboznámenie sa s mestom formou prechádzky so sprievodcom po hlavnej ulici mesta – Nevskom prospekte, ktorá Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Kazanský chrám

Na Nevskom prospekte sa nachádza jeden z najzaujímavejších chrámov celého Ruska, Kazanský chrám. Je to kolosálny kostol, ktorý svojou pyšnou kopulou a polkruhom kolonád pripomína chrám sv. Petra v Ríme. A na našom zozname to bude prvá pamiatka, ktorú navštívime.

Deň druhý

Návšteva Zajačieho ostrova s Petropavlovskou pevnosť, pešia exkurzia po centre - Izakijevský chrám, Krížnik Aurora, Námestie Dekabristov

Zajačí ostrov a Petropavlovská pevnosť

Zajačí ostrov si vybral cár Peter I. pri výstavbe nového mesta ako základný ostrov, kde vyrastie nová ruská pevnosť. Dnes je Petropavlovská pevnosť historicko-revolučnou a architektonicko-umeleckou chránenou pamiatkou. Hlavnou pamiatkou je Petropavlovský chrám, v ktorom sa nachádzajú hrobky cárov panujúcich v Petrohrade.

Svetoznáma loď – Krížnik Aurora

Popri rieke Neve sa presunieme k významnej vojenskej lodi, krížniku Aurora z ktorej v roku 1917 zaznel výstrel ohlasujúci začiatok revolúcie.

Izakijevský chrám

Pešia exkurzia po centre Petrohradu začína v centrálnom parku mesta. Nad ním sa vypína k oblohe kupola nádherného Izakijevského chrámu, ktorý dala postaviť imperátorka Katarína II zakladateľovi mesta, Petrovi I Veľkému. Z kupoly chrámu sa nám naskytne jedinečný výhľad na Benátky severu.

Námestie Dekabristov

Prejdeme cez historicky významné námestie Dekabristov (prečo, to sa už dozviete od nášho skvelého sprievodcu, tak ako všetky historicky dôležité fakty a zaujímavosti meste a jeho pamiatkach) k Palácovému námestiu na ktorom sa vypína Zimný palác, dnešné svetoznáme múzeum ERMITÁŽ.

Vianočné trhy

Tu sa zastavíme, a vychutnáme si úžasnú atmosféru hlavného námestia podľa vlastného uváženia … 🙂

Deň tretí

Návšteva Zimného paláca - Múzeum Ermitáž a Chrám Vzkriesenia Krista

Múzeum Ermitáž

Deň začneme s návštevou Ermitáže, ktorá so svojou zbierkou viac ako 3 miliónov diel je najväčším múzeom sveta. Vstup do múzea je v cene, pre milovníkov umenia odporúčame zakúpiť audiosprievodcu.

Chrámu Vzkriesenia Krista

Neskôr sa presunieme k Chrámu Vzkriesenia Krista (Spas na krovi), ktorý je architektonickou dominantou mesta a nápadne pripomína rozprávkový chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí.

Deň štvrtý

Štvrtý deň je venovaný dvom významným architektonicko-historickým komplexom - návšteva Cárskeho sela (Puškin) a ruského Versailles (Petrodvorec).

Fakultatívny program dňa: Čaká na nás ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Cárske selo – Puškin

Autobusom sa presunieme k pompéznemu cárskemu palácu. Cárskoje selo s nádhernými parkami navôkol, patriaci samotnému Petrovi I. Veľkému sa dnes nachádza v Puškine, na pomyselnej hranici Petrohradu. V tomto nádhernom komplexe sa vzdelával aj najvýznamnejší ruský básnik, A.S. Puškin.

Cárskoje selo – Jantárová komnata

Najznámejšou sálou celého paláca je nepochybne Jantárová komnata. Ona samotná by si zaslúžila niekoľko do neba vychvaľujúcich prívlastkov. V čase svojej najväčšej krásy ju zdobilo pozlátené vyrezávané obloženie, zrkadlá a mozaiky z achátu či jaspisu.

Autor fotografie: Chatsam, Wikipedia

Ruské Versailles

Po Cárskom sele nás čaká návšteva ruského Versailles. Avšak bez akýchkoľvek pochybností môžeme povedať, že tento komplex je jedinečný a s tým francúzskym ho porovnávať nemôžme. So svojimi desiatkami nádherných fontán, s nádherným palácom a polohou priamo na brehoch Baltského mora Vás očarí svojou magickou atmosférou. Petergof je označovaný za jeden z ruských divov. Napriek tomu, že v tomto ročnom období neuvidíme žiadne fontány, návšteva tohto paláca určite stojí za to.

Ruský tradičný večer

Fakultatívny program dňa: Čaká na nás ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň piaty

Petrohradská jarmarka, individuálny program, odlet domov.

jarmarka, pamiatky, odlet domov

V piaty deň nás už čaká rozlúčka s Petrohradom a odlet domov. Odlet domov majú klienti rôzny, z toho dôvodu sprievodca odporučí jarmoky a obchody so suvenírmi, prípadne pamiatky, ktoré podľa času môžete ešte uvidieť. Transfer na letisko je zabezpečený pre všetkých podľa potrebného času.

Cena&termín

590 EUR

12. – 16. DECEMBER 2020

17. – 21. DECEMBER 2020

V cene je zahrnuté

medzinárodná letenka do Petrohrade s možnosťou výberu odletu z Viedne, alebo z Prahy

4x ubytovanie v hoteli v Petrohrade (kategória ***) *

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

4x raňajky

autobusové transfery podľa programu

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

vstup do Zimného paláca – Múzeum ERMITÁŽ

sprievodca počas všetkých dní

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

jedinečný program

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a palivové poplatky 120,-€

aktuálne je bezplatný vízový vstup do Petrohradu 🙂

ostatné vstupy

fakultatívny program

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

Vianočná Moskva

SOČI – Perla čiernomorského pobrežia

Moskva a Petrohrad – v jednom zájazde

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: