DOSTUPNOSŤ
február
TRVANIE
4-5dni/4-3noci
CENA OD
490€/os.

„Tak tu ho konečne máme, to slávne mesto!“ poznamenal Napoleon pri pohľade na Moskvu. Sám Napoleon ostal očarený pri pohľade na paláce a zlaté kupoly žiariace v slnku, rozprestierajúce sa po pláňach, kam oko dovidelo.

Moskva je mesto mnohých tvári. A určite jedna z nich je tá romantická. Nádherné historické centrum, romantické parky, rozprávkové chrámy sú tá správna voľba na krásny valentínsky víkend!

S CK BELKY zažijete tú pravú atmosféru najväčšieho mesta Európy.

Deň prvý

Odlet do najväčšieho mesta Európy. Prílet do Moskvy vo večerných hodinách a nočná Moskva má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás už čaká autobus a prvé oboznámenie sa s Moskvou. Autobusová prehliadka romantickej nočnej Moskvy, osvietené historické budovy, široké bulváre, kremľovské steny s červenými hviezdami žiariacimi v tme...

Deň druhý

Druhý deň Valentínskej Moskvy nás zavedie na krásne Červené námestie, do Alexandrovského sadu, navštívime najvýznamenjšiu pamiatku Kremeľ, zakorčuľujeme si v Parku Kultúry a deň zakončime pravou valentínskou večerou počas plavby loďou po nočnej Moskve.

Červené námestie (symbol Moskvy)

Ak je Moskva srdcom Ruska, srdcom Moskvy je Červené námestie.

Je snáď vychýrenejšie námestie, ako to Červené? Každý turista po príchode do Moskvy túži ako prvé uvidieť, ale hlavne sa postaviť na Červené námestie a dýchať atmosféru tohto magického miesta. A my Vám to srdečne doprajeme!

Pokrovský chrám, Mauzóleum I.I. Lenina, GUM

Červené námestie je ako „aréna ruskej histórie“. Z pravej strany Kremľovské steny, pred nimi Mauzóleum I.I. Lenina, po ľavej strane historické, a zároveň moderné nákupné centrum GUM (gasudarstvenyj univermag moskvy). A ako z rozprávky oproti Vám hrdo stojí preslávený symbol Moskvy – rozprávkový Pokrovský chrám alebo chrám Vasilija Blaženého. Otočíte sa a Vaše oči poteší ďalšia krásna majestátna červená budova – Historické múzeum.

Alexandrovský sad

Neďaleko od Červeného námestia (teraz nemyslíme ruské poňatie vzdialeností, kde neďaleko znamená niekoľko kilometrov) sa nachádza Alexandrovský sad, krásny a príjemný menší park. Na tomto mieste si spolu vychutnáme harmonické prepojenie dávnej histórie, prírody, majestátnej architektúry, ale aj duchovnej atmosféry Moskvy. Čo Vás možno prekvapí je moderné obchodné centrum, nachádzajúce sa pod zemou na okraji parku.

Kremeľ

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Dejiny Kremľa sú nerozlučne spojené s dejinami Moskvy. Kremľovská pevnosť ukrýva za svojimi obrovskými červenými hradbami súbor mnohých historických pamiatok – najvýznamnejšie ruské kostoly, diamantový palác, najväčšie delo na svete, paláce ruských cárov a samozrejme sídlo ruského prezidenta. Vynechať Kremeľ počas návštevy Moskvy je akoby ste navštívili Paríž a Eiffelovke by ste iba zakývali.

Park Kultúry (Gorkého park), Klzisko

Kultúra, umenie a história. Presne tým dýcha celá Moskva. Park Kultúry je hlavným parkom Moskvy, a to oprávnene. Už vchod do parku je veľkolepý.

Počas zimných mesiacov sa tu nachádza najobľúbenejšie klzisko, a najmä pre páry. Dôvod? Niekoľko rôznych širokých ulíc na korčuľovanie, ktoré sa križujú a dajú sa rôzne striedať… a samozrejme nádherné osvetlenie a atrakcie. Pre tých, ktorí nekorčuľujú je park sám osebe priestorom na krásne romantické prechádzky popri rieke Moskve vysvieteným parkom.

Romantická večera, plavba loďou

Na záver dňa Vás čaká plavba loďou po nočnej Moskve a priamo na lodi valentínska večera s fľašou sektu len pre Vás!

Deň tretí

Tretí deň Vás zoberieme do rozprávkového Izmajlovského kremľa, na ruskú ``jarmarku``, či blší trh. Čaká Vás aj Ostankino - najvyššia veža Európy! A večerná prechádzka v romantickom parku Caricino..

Izmajlovský kremeľ

Ak ste si mysleli, že tie najrozprávkovejšie budovy sa nachádzajú len na Červenom námestí, tak Vás presvedčíme, že to nie je pravda. Izmajlovský Kremeľ je rozprávkový zámok ako z cukrovej vaty, vedľa ktorého sa nachádza Izmajlovský park – izmajlovskaja jarmarka.

Izmajlovská jarmarka, blší trh

Každého poteší, ak môže nakúpiť suveníry, či tradičné ruské výrobky a tu môžete skutočne zjednávať! Nájdete tu snáď všetko od ruských ušaniek a kvalitných kožuchov, cez matriošky až po staré známky zo sovietskej éry! 🙂

Televízna veža Ostankino

Zoberieme Vás na najvyššiu vežu Európy – Ostankino, kde sa za niekoľko sekúnd vyvezieme rýchlovýťahom na 360° panorámu Moskvy, kde si môžete vyskúšať stáť vo výške takmer 400 metrov na presklenej podlahe a užívať si mesto rozprestierajúce sa všade navôkol. Kto vravel, že Moskva nekráča s dobou?

Ruský tradičný večer

Fakultatívny program dňa: Čaká na nás ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň štvrtý

Najväčší pravoslávny chrám sveta a odlet domov / pokračovanie programu

Chrám Krista Spasiteľa – Pýcha pravoslávnej cirkvi

Táto monumentálna stavba stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

Návrat domov

Pre tých, ktorí prišli na 4 dni sa poznávací valentínsky zájazd touto pamiatkou končí a plní nových zážitkov sa vracajú domov 🙂

Ostatní pokračujeme ďalej… <3

Tretiakovská galéria

Tretjakovská galéria je hlavným múzeom ruského národného umenia, ktoré odráža jedinečný prínos ruského umenia do svetovej kultúry. Sme presvedčení, že táto galéria nenechá chladnými ani tých, ktorí výtvarnému umeniu “neholdujú”, nakoľko je to obrazmi vypovedaná história Ruska v prekrásnej budove pôvodného majiteľa a zakladateľa galérie P.M. Tretjaka, ktorý pred smrťou celú svoju nevyčísliteľnú zbierku odovzdal ruskému národu ako dar.

Deň piaty

Rozlúčka s Moskvou a odlet domov

Chrám Krista Spasiteľa – Pýcha pravoslávnej cirkvi

Táto monumentálna stavba stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

Návrat domov

Touto pamiatkou končí náš poznávací zájazd ruskej metropoly a my sa plní nových zážitkov vraciame domov 🙂

Cena&termín

490 EUR

13. – 16. FEBRUÁR 2020 – 490,-€

13. – 17. FEBRUÁR 2020 – 559,-€

13. – 17. FEBRUÁR 2020 – INDIVIDUÁLNA SKUPINA* 740,-€

*Len Vy dvaja, Váš osobný sprievodca po Moskve, nádherný program a krásny Valentín za výnimočnú cenu <3

V cene je zahrnuté

letenka na trase BRATISLAVA – MOSKVA – BRATISLAVA (letecká spoločnosť POBEDA – dcérska spoločnosť AEROFLOTU)

3x ubytovanie v hoteli v Moskve (kategória ***) *

*V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

3x raňajky

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

večerná plavba po rieke cez Moskvu

fľaša sektu počas plavby

vstup do najvýznamnejšej pamiatky KREMEĽ

sprievodca počas všetkých dní

jedinečný program

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 89 €

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 10,00 € alebo Europa Extra 13,20€)

valentínska večera (30 EUR/os.)

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

Moskva & Kazaň

MOSKVA – Srdce Ruska GOLD

Vianočný Petrohrad

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: