• en
  • ru
  • de
DOSTUPNOSŤ
celoročne
TRVANIE
1 deň
CENA OD
45,- EUR/os.

Navštívime centrum mesta Banská Bystrica a Pamätník SNP, zastavíme sa v baníckej obci Špania Dolina, kde si okrem iného pozrieme historickú ľudovú základnú školu a zavítame aj do dreveného artikulárneho kostola v Hronseku a na Zvolenský zámok.

Hlavným cieľom tejto exkurzie je návšteva najväčšieho mesta na strednom Slovensku.

Magické kráľovské mesto Banská Bystrica očarilo niekoľko európskych umelcov, ktorí sa nechali inšpirovať jeho atmosférou, mesta ukrytého v objatí hôr. Stredoveké historické centrum s pozostatkami starého hradu, honosné meštianske domy, šikmá hodinová veža, katedrála a spievajúca fontána vytvárajú pohľad, ktorý si Vás získa.

Banská Bystrica sa stala počas druhej svetovej vojny centrom Slovenského národného povstania, ozbrojeného povstania domáceho odboja proti fašizmu. Navštívime Múzeum SNP a k nemu priľahlý park s vojenskou technikou.

Srdcovou záležitosťou CK BELKY je unikátna banícka obec v horách nad Banskou Bystricou. V Španej Doline sa poprechádzame pomedzi starobylé domčeky, pozrieme si zachovanú banícku štôlňu a sadneme si do lavíc pôvodnej základnej školy z 19. storočia.

Počas tejto exkurzie na Vás čaká aj drevený artikulárny kostolík Hronsek. Drevená sakrálna architektúra je skvostom slovenskej ľudovej tvorby. Zvláštnosťou je, že objekty sú postavené výlučne z dreva a pri ich stavbe nemohol byť použitý ani jeden jediný klinec.

Jedno z najstarších miest, Zvolen, kde pôjdeme navštíviť národnú kultúrnu pamiatku, sa nachádza hneď vedľa Bystrice. Zvolenský zámok je vznešene osadený na miernom návrší nad námestím priamo v centre mesta.

Navštívte s nami stredné Slovensko a objavte jeho unikáty.

Informácie o exkurzii

Dostupnosť exkurzie: celoročne

Minimálny počet ľudí: 2

Miesto odchodu: Bratislava, Banská Bystrica a podľa dohody

Platba je možná v hotovosti v skupine do 10 ľudí.

Dĺžku trasy je možné prispôsobiť klientovi/skupine.

Sprievodca v anglickom, nemeckom alebo ruskom jazyku, prípadne podľa možností.

 

Zabezpečíme: sprievodca vo vybranom jazyku, transfér po pamiatkach, informačné materiály, vstupy, balíček CK BELKY

 

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie a vieme podľa želaní klienta spojiť niekoľko jednodňových exkurzií a vytvoriť aj niekoľkodňovú exkurziu na mieru.

Informácie o cenách

Cena exkurzie závisí od miesta odchodu, typu transferu (osobný automobil, minivan, autobus, súkromné auto klienta) a počtu ľudí.

V prípade záujmu vyplňte rezervačný formulár alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 520 007.

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: