• en
  • ru
  • de
DOSTUPNOSŤ
celoročne
TRVANIE
1 deň
CENA OD
45,- EUR/os.

Navštívime historické centrum Bratislavy – Staré mesto a Bratislavský hrad, pozrieme si Katedrálu sv. Martina (korunovačný kostol rakúsko-uhorskej monarchie) a Modrý kostolík – Kostol sv. Alžbety (UNESCO), vyvezieme sa na vyhliadkovú veža mosta UFO a zastavíme sa na ostrovčeku, kde sa nachádza Danubiana Meulensteen Art Museum.

Hlavné mesto Slovenska patrí medzi najmladšie hlavné mestá Európy, napriek tomu je to mesto s bohatou históriou slobodného kráľovského korunovačného mesta Bratislava.

Bratislava je hlavným mestom medzi západnou a východnou Európu, čo je skutočne cítiť pri prechádzke jeho uličkami. Poloha priamo v srdci Európy, na brehu rieky Dunaj, ju už od začiatku predurčila stať sa významnou križovatkou obchodných ciest a miestom stretávania sa mnohých kultúr.

Mesto nás privíta panorámou mohutného hradu vypínajúceho sa nad riekou Dunaj, cez ktorú sa hrdo vypína najväčší a zároveň jediný most na svete s jedným pilierom. Na moste je vyhliadková veža s reštauráciou vo výške 95 metrov a už pri prvom pohľade správne tipnete jeho názov – UFO. Nezameniteľný výhľad z tohto mosta na celú Bratislavu Vám ukáže skutočné čaro tejto jedinečnej stavby.

Najznámejšia pamiatka v Bratislave je Bratislavský hrad. Je to gotická stavba a je k nej na rozdiel od iných hradov veľmi jednoduchý prístup. Pod bratislavským hradom sa nachádza jeho centrum.

Prejdeme aj popod Michalskú bránu, ktorá je pôvodnou a vstupnou hradnou bránou do historického centra, Starého mesta Bratislavy nachádzajúce sa medzi bývalými mestskými hradbami.

Medzi pamiatkami, ktoré s nami navštívite, je aj korunovačný palác rakúsko-uhorskej monarchie, kde medzi mnohými panovníkmi bola korunovaná aj Mária Terézia.

Z čara histórie Vás prenesieme do moderného múzea na netradičnom mieste. Nachádza sa na rozhraní troch susediacich krajín – Slovenska, Rakúska a Maďarska, na ostrovčeku na najväčšej západoeurópskej rieke Dunaj.

V Európe nájdete veľa miest, ale len málo z nich má svoju neopakovateľnú atmosféru. Tá bratislavská Vám zostane v pamäti navždy.

Informácie o exkurzii

Dostupnosť exkurzie: celoročne

Minimálny počet ľudí: 2

Miesto odchodu: Bratislava, Banská Bystrica a podľa dohody

Platba je možná v hotovosti v skupine do 10 ľudí.

Dĺžku trasy je možné prispôsobiť klientovi/skupine.

Sprievodca v anglickom, nemeckom alebo ruskom jazyku, prípadne podľa možností.

 

Zabezpečíme: sprievodca vo vybranom jazyku, transfér po pamiatkach, informačné materiály, vstupy, balíček CK BELKY

 

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie a vieme podľa želaní klienta spojiť niekoľko jednodňových exkurzií a vytvoriť aj niekoľkodňovú exkurziu na mieru.

Informácie o cenách

Cena exkurzie závisí od miesta odchodu, typu transferu (osobný automobil, minivan, autobus, súkromné auto klienta) a počtu ľudí.

V prípade záujmu vyplňte rezervačný formulár alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 520 007.

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: