DOSTUPNOSŤ
máj – júl
TRVANIE
5 dní/4noci
CENA OD
690 EUR/os.

Jedného zahmleného rána cválal tucet mužov na čele s ruským cárom Petrom I. Pri Baltskom mori. Cár zrazu zastal, zahľadel sa v diaľ a hodil oštepom. Oštep sa zapichol do bažinatej zeme a cár zvolal: „Tu bude stáť moje mesto!“ Vtedy ešte nikto netušil, že Petrovo mesto sa stane skutočným Múzeom pod holým nebom.

Biele noci sú čarovné noci pretkané farbenými odtieňmi slnka, kedy slnko zapadne len na veľmi krátku dobu a celé miesto žiari.

Deň prvý

Prílet do Petrohradu, večerná prechádzka po Nevskom prospekte, návšteva Kazanského chrámu.

Prílet do Petrohradu

Odlet do tretieho najväčšieho mesta Európy, Petrohradu. Sprievodca CK BELKY Vás čaká na letisku a spoločne sa idete ubytovať do hotela. Hotel sa nachádza v centre (príp. v širšom centre) Petrohradu.

Nevsky Prospekt

Večerný Petrohrad má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás čaká prvotné oboznámenie sa s mestom formou prechádzky so sprievodcom po hlavnej ulici mesta – Nevskom prospekte, ktorá Vás naladí na nasledujúce dni v tomto čarovnom meste.

Kazanský chrám

Na Nevskom prospekte sa nachádza jeden z najzaujímavejších chrámov celého Ruska, Kazanský chrám. Je to kolosálny kostol, ktorý svojou pyšnou kopulou a polkruhom kolonád pripomína chrám sv. Petra v Ríme. A na našom zozname to bude prvá pamiatka, ktorú navštívime.

Deň druhý

Izakijevský chrám, Mednyj vsadnik, krížnik Aurora, Námestie Dekabristov, Palácové námestie, Múzeum Ermitáž.

Izakijevský chrám

Pešia exkurzia po centre Petrohradu začína v centrálnom parku mesta. Nad ním sa vypína k oblohe kupola nádherného Izakijevského chrámu, ktorý dala postaviť imperátorka Katarína II zakladateľovi mesta, Petrovi I Veľkému. Z kupoly chrámu sa nám naskytne jedinečný výhľad na Benátky severu.

Krížnik Aurora

Popri rieke Neve sa presunieme k významnej vojenskej lodi, krížniku Aurora z ktorej v roku 1917 zaznel výstrel ohlasujúci začiatok revolúcie.

Námestie Dekabristov

Prejdeme cez historicky významné námestie Dekabristov (prečo, to sa už dozviete od nášho skvelého sprievodcu, tak ako všetky historicky dôležité fakty a zaujímavosti meste a jeho pamiatkach) k Palácovému námestiu na ktorom sa vypína Zimný palác, dnešné svetoznáme múzeum ERMITÁŽ.

Múzeum Ermitáž

Ermitáž so svojou zbierkou viac ako 3 miliónov diel je najväčším múzeom sveta. Vstup do múzea je v cene, pre milovníkov umenia odporúčame zakúpiť audiosprievodcu.

Deň tretí

Autobusová prehliadka Petrohradu, návšteva Zajačieho ostrova s Petropavlovskou pevnosťou a prehliadka „mozaikového“ chrámu Spas na Krovi.

Fakultatívny program dňa: Plavba po riečkach a historických kanáloch mesta, možnosť aj nočná plavba počas otvárania petrohradských mostov. Ide o vyhľadávanú atrakciu v Petrohradu.

Zajačí ostrov a Petropavlovská pevnosť

Zajačí ostrov si vybral cár Peter I. pri výstavbe nového mesta ako základný ostrov, kde vyrastie nová ruská pevnosť. Dnes je Petropavlovská pevnosť historicko-revolučnou a architektonicko-umeleckou chránenou pamiatkou. Hlavnou pamiatkou je Petropavlovský chrám, v ktorom sa nachádzajú hrobky cárov panujúcich v Petrohrade.

Autor fotografie: Andrew Shiva, Wikipedia

Chrámu Vzkriesenia Krista

Od Petropavlovskej pevnosti sa presunieme k Chrámu Vzkriesenia Krista (Spas na krovi), ktorý je architektonickou dominantou mesta a nápadne pripomína rozprávkový chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí.

Plavba po Neve, otvárajúce sa mosty

Fakultatívny program: Jedinečným zážitkom je plavba po kanáloch Petrohradu a samozrejme po Neve. Umocnené je to počas nádherných bielych nocí, kedy sa v noci otvárajú vysvietené mosty, aby mohla prejsť lodná doprava z Baltského mora do vnútrozemia. Zážitok zaručený.

Deň štvrtý

Štvrtý deň je venovaný dvom významným architektonicko-historickým komplexom - návšteva Cárskeho sela (Puškin) a ruského Versailles (Petrodvorec).

Fakultatívny program dňa: Priamo po „vylodení sa“ nás čaká ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Cárskoje selo

Autobusom sa presunieme k pompéznemu cárskemu palácu. Cárskoje selo s nádhernými parkami navôkol, patriaci samotnému Petrovi I. Veľkému sa dnes nachádza v Puškine, na pomyselnej hranici Petrohradu. V tomto nádhernom komplexe sa vzdelával aj najvýznamnejší ruský básnik, A.S. Puškin.

Cárskoje selo – Jantárová komnata

Najznámejšou sálou celého paláca je nepochybne Jantárová komnata. Ona samotná by si zaslúžila niekoľko do neba vychvaľujúcich prívlastkov. V čase svojej najväčšej krásy ju zdobilo pozlátené vyrezávané obloženie, zrkadlá a mozaiky z achátu či jaspisu.

Autor fotografie: Chatsam, Wikipedia

Ruské Versailles

Po Cárskom sele nás čaká návšteva ruského Versailles. Avšak bez akýchkoľvek pochybností môžeme povedať, že tento komplex je jedinečný a s tým francúzskym ho porovnávať nemôžme. So svojimi desiatkami nádherných fontán, s nádherným palácom a polohou priamo na brehoch Baltského mora Vás očarí svojou magickou atmosférou. Petergof je označovaný za jeden z ruských divov.

Plavba na Meteórach

Z Petergofu sa dopravíme po Baltskom mori priamo do centra Petrohradu, k Zimnému palácu, na ruskom dopravnom výmysle – na Meteórach. Ide o zvláštny typ malých rýchlych prepravných lodí, ktoré pripomínajú raketu na vodných lyžiach 🙂

Ruský tradičný večer

Fakultatívny program dňa: Priamo po „vylodení sa“ nás čaká ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a  privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň piaty

Petrohradská jarmarka, individuálny program, odlet domov.

Petrohradská jarmarka, pamiatky a odlet domov

V piaty deň nás už čaká rozlúčka s Petrohradom a odlet domov. Odlet domov majú klienti rôzny, z toho dôvodu sprievodca odporučí jarmoky a obchody so suvenírmi, prípadne pamiatky, ktoré podľa času môžete ešte uvidieť. Transfer na letisko je zabezpečený pre všetkých podľa potrebného času.

Cena&termín

základná cena na osobu

690 €

26.- 30. MÁJ 2020

04. – 08. JÚN 2020

21. – 25. JÚN 2020

02. – 06. JÚL 2020

V cene je zahrnuté

medzinárodná letenka na trase Viedeň - Petrohrad - Viedeň / možné odlety Praha - Petrohrad - Praha

4x ubytovanie v hoteli (kategória ***) *

*CK BELKY podľa možností vie zabezpečiť ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli za príplatok.

4x raňajky

transfer z letiska do hotela

transfer z hotela na letisko

autobusové transfery podľa programu

jedinečný program

slovenský sprievodca počas všetkých dní

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

vstup do Zimného paláca – Múzeum ERMITÁŽ

lodný transfer „METEOR“ cez Baltské more

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály, mapa mesta a mapa metra

poistenie insolventnosti, proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 95 €

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 12,50 € alebo Europa Extra 16,50€)

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis v rátane pozývacieho listu, ktorý Vám môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

vstupy (podľa programu a individuálneho záujmu) cca 90 EUR

fakultatívny program - plavba po Petrohrade a ruská tradičná večera - každé cca 30 EUR

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

MOSKVA – Srdce Ruska – GOLD

PETROHRAD – Vojenská Paráda

MOSKVA – Predĺžený víkend

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: