DOSTUPNOSŤ
máj
TRVANIE
5dní/4noci
CENA OD
599€/os

9. MÁJ JE NIE LEN V RUSKU VEĽKÝ A SILNÝ POJEM. OSLAVY VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM SÚ SKUTOČNE VEĽKOLEPÉ. OKREM VOJENSKEJ PREHLIADKY MESTOM KRÁČA MILIÓNOVÝ SPRIEVOD VĎAČNÝCH RUSOV, KTORÍ VOLAJÚ „HURÁ“ A „SPASIBO“, DRŽIA V RUKÁCH FOTOGRAFIE SVOJICH PREDKOV A VŠADE UVIDÍTE VLAJKY ZSSR.

Jedinečná vojenská prehliadka, jedinečný spomienkový sprievod s heslom „Pamätáme si, Milujeme, Hrdíme sa!“

S CK BELKY zažijete tú pravú atmosféru najväčšieho mesta Európy.

Deň prvý

Odlet do najväčšej krajiny sveta. Prílet do Moskvy vo večerných hodinách a nočná Moskva má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás už čaká autobus a prvé oboznámenie sa s Moskvou. Autobusová prehliadka nočnej Moskvy, osvietené historické budovy, široké bulváre, kremľovské steny s červenými hviezdami žiariacimi v tme...

Deň druhý

Druhý deň našej výpravy po Moskve nás zavedie na Červené námestie, do Alexandrovského sadu, navštívime najvýznamenjšiu pamiatku Kremeľ, oddýchneme si v Parku Kultúry a deň zakončime plavbou loďou po nočnej Moskve.

Červené námestie (symbol Moskvy)

Ak je Moskva srdcom Ruska, srdcom Moskvy je Červené námestie.

Je snáď vychýrenejšie námestie, ako to Červené? Každý turista po príchode do Moskvy túži ako prvé uvidieť, ale hlavne sa postaviť na Červené námestie a dýchať atmosféru tohto magického miesta. A my Vám to srdečne doprajeme!

Pokrovský chrám, Mauzóleum I.I. Lenina, GUM

Červené námestie je ako „aréna ruskej histórie“. Z pravej strany Kremľovské steny, pred nimi Mauzóleum I.I. Lenina, po ľavej strane historické, a zároveň moderné nákupné centrum GUM (gasudarstvenyj univermag moskvy). A ako z rozprávky oproti Vám hrdo stojí preslávený symbol Moskvy – Pokrovský chrám alebo perníkový chrám Vasilija Blaženého. Otočíte sa a Vaše oči poteší ďalšia krásna majestátna červená budova – Historické múzeum.

Alexandrovský sad

Neďaleko od Červeného námestia (teraz nemyslíme ruské poňatie vzdialeností, kde neďaleko znamená niekoľko kilometrov) sa nachádza Alexandrovský sad, krásny a príjemný menší park. Na tomto mieste si spolu vychutnáme harmonické prepojenie dávnej histórie, prírody, majestátnej architektúry, ale aj duchovnej atmosféry Moskvy. Čo Vás možno prekvapí je moderné obchodné centrum, nachádzajúce sa pod zemou na okraji parku.

Kremeľ

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Dejiny Kremľa sú nerozlučne spojené s dejinami Moskvy. Kremľovská pevnosť ukrýva za svojimi obrovskými červenými hradbami súbor mnohých historických pamiatok – najvýznamnejšie ruské kostoly, diamantový palác, najväčšie delo na svete, paláce ruských cárov a samozrejme sídlo ruského prezidenta. Vynechať Kremeľ počas návštevy Moskvy je akoby ste navštívili Paríž a Eiffelovke by ste iba zakývali.

Park Kultúry

Kultúra, umenie a história. Presne tým dýcha celá Moskva. Park Kultúry je hlavným parkom Moskvy, a to oprávnene. Už vchod do parku je veľkolepý. V parku nájdeme nespočetné množstvo kultúrnych, športových a rekreačných aktivít, ktoré oživia Váš deň a naladia Vás na pravú moskovskú atmosféru.

Plavba loďou

Na záver dňa si doprajeme relax na plavbe loďou po nočnej Moskve.

Deň tretí

Tretí deň v Moskve Vám ponúkneme niečo úplne iného rázu - svetoznámu Treťjakovskú galériu, Múzeum kozmonautiky a najväčší park sveta - park VDNCH.

Fakultatívny program: Ruský tradičný večer

Treťjakovská galéria

Ruské umenie

Tretjakovská galéria je hlavným múzeom ruského národného umenia, ktoré odráža jedinečný prínos ruského umenia do svetovej kultúry. Sme presvedčení, že táto galéria nenechá chladnými ani tých, ktorí výtvarnému umeniu “neholdujú”, nakoľko je to obrazmi vypovedaná história Ruska v prekrásnej budove pôvodného majiteľa a zakladateľa galérie P.M. Tretjaka, ktorý pred smrťou celú svoju nevyčísliteľnú zbierku odovzdal ruskému národu ako dar.

Múzeum Kozmonautiky, Monument pokoriteľom kozmu

„Zem je kolískou ľudstva, ale človek nemôže navždy zostať v kolíske.“ – K. E. Ciolkovskij, otec kozmonautiky

Múzeum kozmonautiky, ktorý sa nachádza v suteréne monumentálneho pamätníka dobyvateľov vesmíru, jedinečnej pamiatky postavenej na počesť vypustenia prvej umelej družice do vesmíru. A vo vnútri múzea Vás čaká mnoho zaujímavých vecí. Ale to Vám už neprezradíme, aby ste sa mali na čo tešiť.

VDNCH

Aj v tento deň Vám ponúkneme návštevu ďalšieho historicko-kultúrneho parku. A nie obyčajného. VDNCH – Výstava úspechov národného hospodárstva (otvorená v roku 1937 ako česť ZSSR) je najväčším expozičným, múzejným a rekreačným komplexom na svete, jedným z najobľúbenejších verejných priestorov hlavného mesta.

Ruský tradičný večer

Fakultatívny program dňa: Priamo po „vylodení sa“ nás čaká ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň štvrtý

9. Máj - Deň Víťazstva (Deň Pobjedy) - Vojenská prehliadka, sprievod Bessmertnyj polk a jedinečná atmosféra po celom meste..

Fakultatívny program: Stalinov bunker na Ťaganke

Deň Pobjedy

Počas dňa Pobedy je potrebné sa pripraviť na obrovské davy ľudí, samozrejme uzavreté alebo obmedzené centrum mesta.* Ale! Zážitok zaručený 🙂

*Z toho dôvodu sa náš deň bude prispôsobovať aktuálnym možnostiam v meste.

Deň Víťazstva – Individuálny program

Náš sprievodca vyberie ten najlepší program počas dňa. Samozrejme Vám povie, kde všade sa oplatí ísť pozrieť, čo zažiť a kde sa čo uskutoční. Kto chce, môže si tento deň vychutnať individuálne. Zažiť Rusko a najvýznamnejšiu udalosť tak, ako sa mu najviac páči 🙂

Stalinov bunker na Ťaganke

Fakultatívny program: Bolo to najtajnejšie miesto Moskvy! Stalinov bunker N42 na Ťaganke je dnes aj Múzeom Studenej vojny. Nachádza sa 17 poschodí pod zemou a bol skutočne vytvorený Stalinom na ochranu riadiacich činností obrany v prípade útoku alebo nebezpečenstva voči Rusku. Je to skutočne dobový zážitok! Odporúčame!

Deň piaty

Piaty deň sa s Moskvou rozlúčime návštevou najväčšieho pravoslávneho chrámu na svete.

Chrám Krista Spasiteľa – Pýcha pravoslávnej cirkvi

Táto monumentálna stavba stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

Návrat domov

Touto pamiatkou končí náš poznávací zájazd ruskej metropoly a my sa plní nových zážitkov vraciame domov 🙂

Cena&termín

599 €

7.-11. MÁJ 2020

FIRST MINUTE 540 € – platí do 31.decembra 2019

V cene je zahrnuté

letenka na trase VIEDEŇ - MOSKVA - VIEDEŇ

4x ubytovanie v hoteli v Moskve (kategória ***) *

*V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

4x raňajky

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

večerná plavba po rieke cez Moskvu

vstup do najvýznamnejšej pamiatky KREMEĽ

sprievodca počas všetkých dní

jedinečný program

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 95 €

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 12,50 € alebo Europa Extra 16,50€)

fakultatívny program (ruská tradičná večera cca 30 EUR, Stalinov bunker cca 20€)

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

EXPEDÍCIA KRYM

MOSKVA – Deň Ruska

PETROHRAD – Biele Noci

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: