DOSTUPNOSŤ
celoročne
TRVANIE
6dní/5nocí
CENA OD
630€/os

„Tak tu ho konečne máme, to slávne mesto!“ poznamenal Napoleon pri pohľade na Moskvu. Sám Napoleon ostal očarený pri pohľade na paláce a zlaté kupoly žiariace v slnku, rozprestierajúce sa po pláňach, kam oko dovidelo.

Moskvu nikto nikdy nedobil. Ale aj my sa o to môžeme pokúsiť a minimálne si ju spoločne užiť plnými dúškami, pretože v Moskve je čo vidieť a čo zažiť!

S CK BELKY zažijete tú pravú atmosféru najväčšieho mesta Európy.

Deň prvý

Odlet do najväčšej krajiny sveta. Prílet do Moskvy vo večerných hodinách a nočná Moskva má svoje nezabudnuteľné čaro, preto Vás už čaká autobus a prvé oboznámenie sa s Moskvou. Autobusová prehliadka nočnej Moskvy, osvietené historické budovy, široké bulváre, kremľovské steny s červenými hviezdami žiariacimi v tme...

Deň druhý

Druhý deň našej výpravy po Moskve nás zavedie na Červené námestie, do Alexandrovského sadu, navštívime najvýznamenjšiu pamiatku Kremeľ, oddýchneme si v Parku Kultúry a deň zakončime plavbou loďou po nočnej Moskve.

Červené námestie (symbol Moskvy)

Ak je Moskva srdcom Ruska, srdcom Moskvy je Červené námestie.

Je snáď vychýrenejšie námestie, ako to Červené? Každý turista po príchode do Moskvy túži ako prvé uvidieť, ale hlavne sa postaviť na Červené námestie a dýchať atmosféru tohto magického miesta. A my Vám to srdečne doprajeme!

Pokrovský chrám, Mauzóleum I.I. Lenina, GUM

Červené námestie je ako „aréna ruskej histórie“. Z pravej strany Kremľovské steny, pred nimi Mauzóleum I.I. Lenina, po ľavej strane historické, a zároveň moderné nákupné centrum GUM (gasudarstvenyj univermag moskvy). A ako z rozprávky oproti Vám hrdo stojí preslávený symbol Moskvy – Pokrovský chrám alebo perníkový chrám Vasilija Blaženého. Otočíte sa a Vaše oči poteší ďalšia krásna majestátna červená budova – Historické múzeum.

Alexandrovský sad

Neďaleko od Červeného námestia (teraz nemyslíme ruské poňatie vzdialeností, kde neďaleko znamená niekoľko kilometrov) sa nachádza Alexandrovský sad, krásny a príjemný menší park. Na tomto mieste si spolu vychutnáme harmonické prepojenie dávnej histórie, prírody, majestátnej architektúry, ale aj duchovnej atmosféry Moskvy. Čo Vás možno prekvapí je moderné obchodné centrum, nachádzajúce sa pod zemou na okraji parku.

Kremeľ

Ruské príslovie hovorí, že nad Moskvou nie je nič okrem Kremľa a nad Kremľom nie je nič okrem Neba.

Dejiny Kremľa sú nerozlučne spojené s dejinami Moskvy. Kremľovská pevnosť ukrýva za svojimi obrovskými červenými hradbami súbor mnohých historických pamiatok – najvýznamnejšie ruské kostoly, diamantový palác, najväčšie delo na svete, paláce ruských cárov a samozrejme sídlo ruského prezidenta. Vynechať Kremeľ počas návštevy Moskvy je akoby ste navštívili Paríž a Eiffelovke by ste iba zakývali.

Park Kultúry

Kultúra, umenie a história. Presne tým dýcha celá Moskva. Park Kultúry je hlavným parkom Moskvy, a to oprávnene. Už vchod do parku je veľkolepý. V parku nájdeme nespočetné množstvo kultúrnych, športových a rekreačných aktivít, ktoré oživia Váš deň a naladia Vás na pravú moskovskú atmosféru.

Plavba loďou

Na záver dňa si doprajeme relax na plavbe loďou po nočnej Moskve.

Deň tretí

Tretí deň v Moskve Vám ponúkneme niečo úplne iného rázu - svetoznámu Treťjakovskú galériu, Múzeum kozmonautiky a najväčší park sveta - park VDNCH.

Treťjakovská galéria

Ruské umenie

Tretjakovská galéria je hlavným múzeom ruského národného umenia, ktoré odráža jedinečný prínos ruského umenia do svetovej kultúry. Sme presvedčení, že táto galéria nenechá chladnými ani tých, ktorí výtvarnému umeniu “neholdujú”, nakoľko je to obrazmi vypovedaná história Ruska v prekrásnej budove pôvodného majiteľa a zakladateľa galérie P.M. Tretjaka, ktorý pred smrťou celú svoju nevyčísliteľnú zbierku odovzdal ruskému národu ako dar.

Múzeum Kozmonautiky, Monument pokoriteľom kozmu

„Zem je kolískou ľudstva, ale človek nemôže navždy zostať v kolíske.“ – K. E. Ciolkovskij, otec kozmonautiky

Múzeum kozmonautiky, ktorý sa nachádza v suteréne monumentálneho pamätníka dobyvateľov vesmíru, jedinečnej pamiatky postavenej na počesť vypustenia prvej umelej družice do vesmíru. A vo vnútri múzea Vás čaká mnoho zaujímavých vecí. Ale to Vám už neprezradíme, aby ste sa mali na čo tešiť.

VDNCH

Aj v tento deň Vám ponúkneme návštevu ďalšieho historicko-kultúrneho parku. A nie obyčajného. VDNCH – Výstava úspechov národného hospodárstva (otvorená v roku 1937 ako česť ZSSR) je najväčším expozičným, múzejným a rekreačným komplexom na svete, jedným z najobľúbenejších verejných priestorov hlavného mesta.

Park Caricino

Tí, ktorým bude celodenného programu málo, sa môžu ešte pridať k nášmu sprievodcovi a navštíviť nádherný Park Caricino.  Katarína II. Veľká si tu nechala postaviť svoje sídlo a dnes je to obľúbeným miestom pre trávenie voľného času, romantickými prechádzkami v prírode okolo nádherného historického zámku. Navyše počas letných mesiacov sa tu každý večer koná krásna fontánová show.

Deň štvrtý

Štvrtý deň Park Pobjedy, caricino, novodjevici, metro

Fakultatívny program: ruský tradičný večer

Izmajlovský Kremeľ

Ak ste si mysleli, že tie najrozprávkovejšie budovy sa nachádzajú len na Červenom námestí, tak Vás presvedčíme, že to nie je pravda. Izmajlovský Kremeľ je rozprávkový zámok ako z cukrovej vaty, vedľa ktorého sa nachádza Izmajlovský park – izmajlovskaja jarmarka.

Izmajlovský jarmok, blší trh

Každého poteší, ak môže nakúpiť suveníry, či tradičné ruské výrobky a tu môžete skutočne zjednávať! Nájdete tu snáď všetko od ruských ušaniek a kvalitných kožuchov, cez matriošky až po staré známky zo sovietskej éry! 🙂

Televízna veža Ostankino

Zoberieme Vás na najvyššiu vežu Európy – Ostankino, kde sa za niekoľko sekúnd vyvezieme rýchlovýťahom na 360° panorámu Moskvy, kde si môžete vyskúšať stáť vo výške takmer 400 metrov na presklenej podlahe a užívať si mesto rozprestierajúce sa všade navôkol. Kto vravel, že Moskva nekráča s dobou?

Tradičný ruský večer

Fakultatívny program dňa: Priamo po „vylodení sa“ nás čaká ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň piaty

Piaty deň Vás zoberieme do Izmajlovského kremľa, na ruskú ``jarmarku``, či blší trh. Čaká Vás aj Ostankino - najvyššia veža Európy!

Fakultatívny program: ruský tradičný večer

Izmajlovský Kremeľ

Ak ste si mysleli, že tie najrozprávkovejšie budovy sa nachádzajú len na Červenom námestí, tak Vás presvedčíme, že to nie je pravda. Izmajlovský Kremeľ je rozprávkový zámok ako z cukrovej vaty, vedľa ktorého sa nachádza Izmajlovský park – izmajlovskaja jarmarka.

Izmajlovský jarmok, blší trh

Každého turisti poteší, ak môže nakúpiť suveníry, či tradičné ruské výrobky a tu môžete skutočne zjednávať! Nájdete tu snáď všetko od ruských ušaniek a kvalitných kožuchov, cez matriošky až po staré známky zo sovietskej éry! 🙂

Televízna veža Ostankino

Zoberieme Vás na najvyššiu vežu Európy – Ostankino, kde sa za niekoľko sekúnd vyvezieme rýchlovýťahom na 360° panorámu Moskvy, kde si môžete vyskúšať stáť vo výške takmer 400 metrov na presklenej podlahe a užívať si mesto rozprestierajúce sa všade navôkol. Kto vravel, že Moskva nekráča s dobou?

Tradičný ruský večer

Fakultatívny program dňa: Priamo po „vylodení sa“ nás čaká ruský tradičný večer s ochutnávkou pravých ruských špecialít a privítanie s chlebom so svetoznámym ruským kaviárom a Čajom Ivanom.

Deň šiesty

Piaty deň sa s Moskvou rozlúčime návštevou najväčšieho pravoslávneho chrámu na svete.

Chrám Krista Spasiteľa – Pýcha pravoslávnej cirkvi

Táto monumentálna stavba stelesňuje pamiatku víťazstva vojny s Napoleonom a je najväčším pravoslávnym chrámom na svete. Prehodíme si šatku cez hlavu a tento architektonický skvost si pozrieme aj zvnútra.

Návrat domov

Touto pamiatkou končí náš poznávací zájazd ruskej metropoly a my sa plní nových zážitkov vraciame domov 🙂

Cena&termín

630€

12. – 17. MAREC 2020

26 – 31. MAREC 2020

23 – 28. APRÍL 2020

7. – 12. MÁJ 2020

21. – 26. MÁJ 2020

02. – 07. JÚL 2020

16. – 21. JÚL 2020

V cene je zahrnuté

letenka na trase BRATISLAVA – MOSKVA – BRATISLAVA (letecká spoločnosť POBEDA – dcérska spoločnosť AEROFLOTU)

3x ubytovanie v hoteli v Moskve (kategória ***) *

*V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli. Cena podľa aktuálnych možností.

3x raňajky

transfér z letiska do hotela

transfér z hotela na letisko

večerná plavba po rieke cez Moskvu

vstup do najvýznamnejšej pamiatky KREMEĽ

sprievodca počas všetkých dní

jedinečný autorský program CK BELKY

výklady ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o meste

ruská SIM karta s dátami na dané obdobie

štartovací balíček CK BELKY

informačné materiály

mapa mesta a mapa metra

poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie

V cene nie je zahrnuté

letiskové a servisné poplatky - 95 €

vízum nevyhnutné pre vstup do Ruska (kompletný servis vrátane pozývacieho listu, môže zabezpečiť CK BELKY) 89 EUR

cestovné poistenie (môže zabezpečiť CK BELKY - UNIQA Europa Komfort 15,00 € alebo Europa Extra 19,80€)

ostatné vstupy podľa programu a individuálneho záujmu, fakultatívny program

*Príplatok za jednolôžkovú izbu 140 EUR.

Poznávacie zájazdy

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií
zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.

Moskva – Deň Ruska

PETROHRAD – Biele noci

PETROHRAD – Vojenská paráda

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: