• en
  • ru
  • de
DOSTUPNOSŤ
celoročne*
TRVANIE
1 deň
CENA OD
45,- EUR/os.

Pôjdeme na ľahkú turistiku po Jánošíkových dierach, zastavíme sa na Salaši Syrex, pozrieme si pamätník Juraja Jánošíka, Kostol sv. Cyrila a Metoda a drevený Betlehem v Terchovej.

Nebojácny ľudový hrdina, ochranca chudobných a dobrých ľudí, revolucionár, ktorý panstvu bral a chudobným dával. Znie Vám to ako legenda? Ide o skutočnú postavu slovenskej histórie.

Juraj Jánošík, najslávnejší a najznámejší ľudový hrdina Slovenka, je neodmysliteľne spätý s jeho históriou a kultúrou. Narodil sa v obci Terchová, skrýval sa v lesoch a kopcoch národného parku Malá Fatra.

Terchovčania na jeho počesť pomenovali najznámejší turistický chodník na Slovensku – Jánošikové diery a nechali ho zvečniť do monumentálnej sochy, ktorá meria 7 a pol metra a stráži vstup do známej turistickej a lyžiarskej doliny Vrátna.

Dych vyrážajúca trasa v prírode nazvaná podľa tohto ľudového hrdinu je sústava tiesňav a kaňonov, ktoré obmývajú vodopády. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov a atmosféra tejto časti NP Malej Fatry je očarujúca.

Po návšteve tejto nezabudnuteľnej prírodnej scenérie skalných útvarov na Vás čaká posilnenie slovenskými výrobkami na Salaši Syrex, kde si môžete pozrieť tradičnú výrobu syrov a porozprávať sa s bačom o tomto tradičnom povolaní na pasienkoch.

Aby sme do tohto čarokrásneho dňa vsunuli aj trošku kultúry, pozrieme si neodmysliteľnú súčasť Jánošikovej legendy, spomínaný pamätník a navštívime najväčší kostol zasvätený Cyrilovi a Metodovi.

Keby ten Jánošík vedel, koľko ľudí na svete si už získala jeho legenda….

Informácie o exkurzii

Dostupnosť exkurzie: celoročne*
*v zimných mesiacoch sú Horné diery uzatvorené

Minimálny počet ľudí: 2

Miesto odchodu: Bratislava, Banská Bystrica a podľa dohody

Platba je možná v hotovosti v skupine do 10 ľudí.

Dĺžku trasy je možné prispôsobiť klientovi/skupine.

Sprievodca v anglickom, nemeckom alebo ruskom jazyku, prípadne podľa možností.

 

Zabezpečíme: sprievodca vo vybranom jazyku, transfér po pamiatkach, informačné materiály, vstupy, balíček CK BELKY

 

V prípade záujmu zabezpečíme ubytovanie a vieme podľa želaní klienta spojiť niekoľko jednodňových exkurzií a vytvoriť aj niekoľkodňovú exkurziu na mieru.

Informácie o cenách

Cena exkurzie závisí od miesta odchodu, typu transferu (osobný automobil, minivan, autobus, súkromné auto klienta) a počtu ľudí.

V prípade záujmu vyplňte rezervačný formulár alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 520 007.

BELKY CHAT
BELKY CHAT
Máte otázky? Sme tu pre Vás.
Pripájam...
Zanechajte nám správu a my vám na ňu odpovieme prostredníctvom emailu.
Všetci operátori sú obsadení. Skúste neskôr, prosím.
:
:
:
Máte otázky? Napíšte nám!
:
: